КИЇВ (QHA) -

Зустріч народного лідера Мустафи Джемілєва на адміністративному кордоні з Кримом 3 травня 2014 року стала найяскравішою акцією єднання кримських татар. Адже Джемілєв є живим символом довгого і важкого шляху повернення репресованого в роки Другої світової війни народу на свою землю.

Учасники цієї акції піддалися судовим переслідуванням і покаранням з боку окупаційної влади, а Мустафа-аг'а вже три роки не має можливості побачити Крим, однак його особистість як і раніше є прапором боротьби кримськотатарського народу за свою свободу.

У 2014 році прикордонники РФ заявили Мустафі Джемілєву, що він не зможе перетнути кордон Росії (і в тому числі окупованого нею Криму) до 2019 року. Пізніше Київський районний суд Сімферополя заочно заарештував Джемілєва. Відносно кримськотатарського лідера порушено кримінальну справу за трьома статтями Кримінального кодексу РФ.

Прокуратура АР Крим, чинна на материковій частині України, почала досудове розслідування за фактом заборони народному депутату Джемілєву в'їзду на півострів.

За словами адвоката Джемілєва Марка Фейгіна, на сьогоднішній день «ніхто не бачив самого паперу, який забороняє в'їзд Джемілєва на територію Криму». Зараз захистом Мустафи-аг'а готується скарга до Європейського суду з прав людини.

QHA