СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

26 червня у підконтрольному Кремлю Верховному суді Криму відбулося судове засідання у справі фігурантів так званої "сімферопольської групи", повідомляє правозахисна організація Крим SOS.

Згідно з рішенням "суду", Тимура Саледінова, Теймура Абдуллаєва і Узеіра Абдуллаєва залишили під арештом до 10 серпня 2018 року.

Тим часом, розгляд апеляційних скарг двох інших фігурантів надуманої справи — Джемаденова Еміля та Ісмаілова Рустема — відбудеться 27 червня 2018 року.

Відзначимо, 27 квітня у так званому "Верховному суді" Криму розпочалося слухання справ двох фігурантів так званої "сімферопольської групи" — Узеіра Абдуллаєва і Рустема Ісмаілова.

Також повідомлялося, що стан здоров'я Узеіра Абдуллаєва критичний. У нього була висока температура і опухла ліва нога.

Нагадаємо, заарештовані 12 жовтня 2016 року по так званій «сімферопольській справі «Хізб ут-Тахрір» Теймур Абдуллаєв, Узеір Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Рустем Ісмаілов і Айдер Саледінов звинувачуються за ст. 205.1 і 205.5 КК РФ в організації та участі в діяльності організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної в Російській Федерації терористичною.

Так звана справа "Хізб ут-Тахрір" стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються в будинки, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA