КИЇВ (QHA) -

Україна видала громадянина РФ з Інгушетії Тимура Тумгоєва спецслужбам Росії з порушенням українського законодавства. Про це повідомив на прес-конференції 17 вересня керівник адвокатського центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров, повідомляє кореспондент QHA.

— Сталася трагічна подія. Росії видали Тимура Тумгоєва. Сталося це 12 вересня за наказом Генеральної прокуратури з порушенням національного законодавства і міжнародних договорів України. Було рішення комітету ООН з прав людини з вимогою не видавати Тумгоєва до кінця розслідування. Рішення проігнорували, що є порушенням міжнародних зобов'язань України, — заявив правозахисник.

За словами Захарова, співробітники правоохоронних органів навмисне ввели Тумгоєва в оману.

— Його затримали, сказали, що у нього прострочена довідка прохача притулку, сказали, щоб він поїхав до Харкова. У Харкові його вже зустрічали 5 машин, його відправили у відділення поліції. Там до нього приїхав адвокат, він був з ним до 3:30 ночі 12 вересня. Після цього Тумгоєву і його адвокату сказали, що його переведуть в ізолятор тимчасового тримання. Вони попрощалися з адвокатом і потім виявилося, що він був виданий. Більш того, він надав посвідчення батальйону ім. Шейха Мансура, тому представники прокуратури, які кажуть неправду, що їм нічого не відомо про те, що Тумгоєв служив у батальйоні. Це було відомо співробітникам спецслужб і, очевидно Генпрокуратурі, вони зобов'язані були доповісти про це. Посвідчення у нього так і залишилося. Адвокат підозрює, що його з ним і видали, — розповів правозахисник.

Нагадаємо, Тимура Тумгоєва екстрадували в РФ 13 вересня. Рішення про екстрадицію підписав заступник генпрокурора України Євген Єнін.

Тимур Тумгоєв раніше звертався до міграційної служби України і попросив притулку. Його затримали в аеропорту Харкова у 2016 році, куди він прибув з Туреччини. У липні 2017 року Тумгоєва відпустили, оскільки закінчився термін екстрадиційного арешту. ФСБ РФ заявляє, що Тумгоєва підозрюють в участі в одному з радикальних угруповань в Сирії.

QHA