КИЇВ (QHA) -

Відродження національного оборонпрому стало запорукою виживання України.

Про це секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив на презентації новітньої зброї і техніки до п'ятиріччя ГК «Укроборонпром», пише Укрінформ.

— На превеликий жаль, слід констатувати, що ті угоди, Будапештський меморандум зокрема, які гарантували нам після відмови нашої країни від ядерного статусу недоторканність і захищеність кордонів, всі ці угоди виявилися звичайним папером... Наша країна змушена була розраховувати виключно на власні сили. За цих умов відродження національної оборонпрому стало запорукою виживання, — заявив Турчинов.

Він зазначив, що підприємства концерну «Укроборонпром» гідно виконали поставлені завдання із виготовлення зброї і техніки для українських військовослужбовців.

— За короткий термін завдяки концентрації виробництва, завдяки ефективній кооперації, завдяки мобілізації нового потенціалу нашої країни ми змогли забезпечити ЗСУ, гвардію, інші військові формування якісною зброєю і військовою технікою, — додав Турчинов.

Він наголосив, що зараз перед українськими виробниками зброї та військової техніки стоїть важливе завдання — відновити позиції держави на світових ринках.

На думку секретаря РНБО, це завдання є цілком реальним, адже зброя і техніка, які виготовляються в Україні, проходять випробування не тільки на полігонах, а й на поле бою.

— Саме тому в умовах глобальної кризи системи колективної безпеки у світі попит на якісну українську зброю зростатиме. Для нас важливо, і це пріоритетне завдання, щоб, коли говорили про українську зброю, всі розуміли, що це найкраща зброя. Таке завдання стоїть перед нами, зазначив він.

ФОТО: QHA

QHA