КИЇВ (QHA) -

Турецьке агентство розвитку і співробітництва (ТIКА) при Раді міністрів Турецької Республіки профінансувало проведення ремонтних робіт у приміщеннях Дитячої клінічної лікарні № 8 Шевченківського району Києва. Окрім того, за підтримки ТІКА лікарня отримала нове сучасне медичне обладнання, передає кореспондент QHA.

Під час урочистої церемонії присвяченій реалізації проекту, координатор програм ТІКА в Україні Хаджи Байрам Болат повідомив, що у Дитячій лікарні за сприяння ТІКА повністю оновлено вікна й двері, відремонтовано соматичне відділення, зокрема, лікарняні палати, харчоблок, а також конференц-зал. Окрім того, за підтримки ТІКА придбані сучасні гематологічні та біохімічні аналізатори, необхідні для сучасного лабораторного обстеження дітей.

Хаджи Байрам Болат особливо відзначив те, що у цій, одній з найстаріших лікарень Києва, обслуговуються дітки з малозабезпечених сімей, діти інваліди, діти чорнобільців, а також діти з родин вимушених переселенців з Криму й Донбасу.

— Ми сподіваємося, що завдяки проведеному ремонту і придбаному за сприяння ТІКА обладнання усі ті діти, які тут лікуються, отримають більш якісні умови для медичного обслуговування, — наголошує він.


Відремонтована палата в соматичному відділенні Дитячної клінічної лікарні №8

Координатор програм TIKA зазначив, що організація приділяє велику увагу проектам у сфері охорони здоров’я, поміж багатьох інших, які вона реалізує в Україні. Проекти реалізуються за трьома принципами: покращення матеріальної бази закладів охорони здоров’я, покращення технічної бази лікарень, тобто придбання сучасного медичного обладнання, та освітні програми і програми обміну досвідом, коли фахівці відправляються на освітні програми на території України.

Представник TIKA підкреслив, що проведений ремонт і нове обладнання покращать не лише лікування дітей, але й умови роботи лікарів. І в тому числі майбутніх лікарів, адже в лікарні проходять практичні заняття й навчання в інтернатурі студенти медичного університету імені Богомольця.

Хаджи Байрам Болат особливо відзначив високу кваліфікацію українських лікарів, наголосивши, що вони заслуговують на належну оцінку і підтримку, а також на хороші умови праці. Звертаючись до присутніх співробітників лікарні, він висловив своє захоплення і повагу їхньою фаховістю.

— Для нас лікарі є вкрай важливими, оскільки вони працюють із людським життям, людським здоров’ям, тому ми вас дуже поважаємо. Українські лікарі — хороші лікарі, їх просто треба належним чином оцінити і підтримати. Ми бачимо, що лікарі в Україні дійсно є гарними фахівцями у своїй сфері та сподіваємося, що через проведені у рамках проекту роботи і покращену матеріально-технічну базу умови їхньої роботи поліпшені.

Координатор програм ТІКА також нагадав, що компанія працює в Україні з 1997 року і за цей час реалізувала у різних сферах понад 500 проектів, 40 з яких спрямовані на покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я України. Зокрема, у 2014 році, коли почався військовий конфлікт на сході України, компанія сприяла придбанню медичного обладнання для військового госпіталю у Дніпрі та лікарні ім. Мечникова.

Головний лікар Дитячої клінічної лікарні № 8 Володимир Дембіцький подякував компанії ТІКА за надану допомогу, акцентувавши на тому, що надання підтримки Україні, особливо лікувальним закладам, у важкі часи є вкрай важливим.

— Хочу щиро подякувати ТІКА, яка дійсно багато робить для медицини і для України, значно більше ніж будь-які інші благодійні організації. Це дуже важливо, що у важкі часи для України, коли почалася війна на сході, з’явилася маса біженців, ТІКА простягнула руку допомоги і зробила суттєві речі для покращення забезпечення нашої клініки.

За словами Володимира Дембіцького, вартість нинішнього проекту допомоги лікарні, який профінансувала ТІКА, становить 1 млн 860 тисяч грн. З цієї суми 760 тис грн було спрямовано на придбання двох сучасних аналізаторів, а 1 млн 30 тис грн коштував безпосередньо ремонт — заміна вікон, дверей, ремонт соматичного відділення. До речі, зараз у цьому відділенні проходить лікування 30 дітлахів.

Загалом у рамках цього проекту з ТІКА в лікарні замінили 62 вікна і 26 дверей. Замість дерев’янних конструкцій, вік яких нараховував декілька десятилітть, були встановлені високоякісні вікна і двері, зроблені із німецького пластика в Україні. Таким чином, в лікарні залишилося лише 5 "стародавніх" дерев'яних вікон, які замінять до кінця року.

Головлікар також розповів, що два придбані сучасні аналізатори-автомати (на фото) вже працюють. Зокрема, біохімічний аналізатор-автомат, випущений у 2018 році в Китаї за німецькою ліцензією, дозволяє повністю в автоматичному режимі робити розгорнутий біохімічний аналіз, а гематологічний аналізатор-автомат дозволяє так само в автоматичному режимі провести повний аналіз крові.


Біохімічний аналізатор-автомат


Заступник головного лікаря Тетяна Стеценко демонструє гематологічний автоматичний аналізатор

За словами Володимира Дембіцького, лікарня співпрацює із компанією ТІКА з 2014 року. Тоді ТІКА профінансувала придбання для лікарні сучасного ультразвукового апарату вартістю 42 тисячі доларів, на якому за цей час пройшли обстеження тисячі дітей віком від 1 місяця до 18 років.

Розповідаючи про подальші плани лікарні, головлікар зауважив, що вони розраховують не лише на кошти благодійників — останнім часом лікарня отримує суттєве фінансування зі столичного бюджету. Лікарня — повністю бюджетна організація, у неї немає платних послуг і допомогу дітям надають безкоштовно.

— Ми прозвітували про отриману допомогу (від ТІКА) перед департаментом охорони здоров’я КМДА. Думаю, що це також спонукало те, що зараз наша лікарня отримує кошти з міського бюджету, яких за роки незалежності не було і близько. У тому числі й на капітальні ремонти і придбання апаратури. Зроблено багато, а ще більше потрібно зробити. У нас на цей рік ще заплановано щонайменше 4 мільйона гривень на капітальний ремонт і заплановане придбання нового рентген-апарата вітчизняного виробництва Київмедапаратура – 3,2 млн грн. Це винятково бюджетні кошти.

Загалом в Дитячій клінічній лікарні №8 за рік проліковується понад 3 тисячі дітей у віці від 1 місяця до 18 років, у першу чергу діти з малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Володимир Дембіцький також розповів, що отримати лікування в їхньому закладі можуть також діти переселенців з окупованого Криму і Донбасу. В лікарні існує така форма надання допомоги як самозвернення, тобто, людині мають надати допомогу в тому закладі, куди вона звернулася. Якщо захворювання дитина відноситься до профілю лікарні і вона потребує стаціонарного лікування, то може його отримати. В Дитячій клінічній лікарні №8 надають допомогу дітям, зокрема, із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, бронхо-легеневою системою тощо.  

Довідково: Турецьке агентство зі співробітництва та координації (TİKA) — турецька державна структура, відповідальна за надання Турецькою Республікою технічної допомоги і допомоги з розвитку. Координаційний офіс ТІКА в Україні реалізує проекти  у різних сферах, як-от охорона здоров'я, освіта, соціальна інфраструктура, захист культурної спадщини, розвиток інституційних спроможностей тощо. 

Дитяча клінічна лікарня № 8 Шевченківського району м. Києва заснована у 1910 році на кошти мецената Терещенка, а у 1953 році перепрофільована в дитячу клінічну лікарню. З 1975 року лікарня функціонує з плановою потужністю на 120 ліжок. Щорічно в лікарні надається медична допомога понад трьом тисячам дітей Шевченківського, Голосіївського, Оболонського районів міста Києва, серед яких багато дітей-інвалідів, сиріт і дітей з малозабезпечених сімей. 

QHA