АНКАРА (QHA) -

Співробітники Турецької національної розвідувальної організації доставили з України до Туреччини ключового експерта організації FETÖ Фетхуллаха Ґюлена, обвинуваченого в організації спроби державного перевороту в Туреччині у 2016 році.

Юсуфа Інана називають експертом FETÖ по ЗМІ, за даними турецьких правоохоронців він створив велику кількість інтернет-сайтів, а також сторінок організації у соціальних мережах.

Влада обвинувачує його у поширенні дезінформації про турецьких політиків, намагаючись зганьбити їх в очах громадськості. Юсуф Інан, який оголошений у розшук як член злочинної організації в провінції Ізмір, доставлений до Туреччини з України в неділю у другій половині дня.

Співробітники турецької розвідки раніше вже проводили успішні операції із затримання прихильників Ґюлена за кордоном. Так, 29 березня 2018 року спецслужби Туреччини доставили з Косово шістьох функціонерів FETÖ.

Відзначимо, що у Туреччині FETÖ вважається незаконною організацією, яка стоїть за спробою держперевороту в Туреччині 16 липня 2016 року.

Нагадаємо, 2 квітня Туреччина видала ордери на арешт восьми членів руху FETÖ, включаючи його лідера, опозиційного проповідника Фетхуллаха Ґюлена, у справі про вбивство у 2016 році російського посла Андрія Карлова.

Раніше в Туреччині звільнили 2756 держслужбовців, яких підозрюють у причетності до організації Ґюлена, обвинуваченого в спробі державного перевороту.

Звільнення відбулося відповідно до урядової постанови, яку схвалили у рамках дії режиму надзвичайного стану в Туреччині.

Джерело: hurriyetdailynews

Фото: presa. ge, hurriyetdailynews

QHA