ІВАНО-ФРАНКІВСЬК (QHA) -

У Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника в Івано-Франківську 5 липня стартувала літня україномовна школа для турецьких студентів з Карабюкського університету.

Школа відкрилася завдяки угоді, підписаній між університетами. З огляду на перспективи розвитку україно-турецьких відносин, десятеро студентів з кафедри міжнародних відносин і кафедри туризму Карабюкського університету вирішили опанувати українську мову.

У свою чергу, Прикарпатський університет підготував спеціальну двотижневу програму інтенсивного вивчення української мови для турецьких студентів, де вони також ознайомляться з українськими традиціями, побутом, мистецтвом, зможуть відвідати екскурсії в Карпати.

Відзначається, що завдяки зусиллям педагогів та інтерактивним методикам навчання, вже за декілька днів студенти отримують перші успіхи в спілкуванні українською.

Один зі студентів, Атаберк Уреет, відзначив гостинність українців.

— Люди чуйні й завжди намагаються допомогти. А ще більше я був вражений методиками навчання. Я вивчав декілька іноземних мов, але так легко і цікаво я вивчаю мову вперше! Уже за декілька занять ми почали потроху спілкуватися українською! Окрім того, я був вражений тим, як українці зберегли свої традиції, — сказав він.

Після повернення студенти вивчатимуть українську мову як другу іноземну в університеті.

QHA писало, що у Карабюкському університеті з 2018 року розпочинається викладання української мови. Раніше на кафедрі слов'янських мов Стамбульського університету відкрили спеціальність «українська мова і література».

Джерело: ukr-ayna

QHA