АНКАРА (QHA) -

Стамбульська організація «Платформа руху пантюркістів» (Turancı Hareket Platformu) закликає громадян Туреччини та інших тюркських держав вийти на підтримку кримськотатарського народу.

Відеозвернення з таким закликом від глави платформи Джанера Озтюрка було опубліковано в Facebook організації.

Нагадавши про те, що з кожним днем ​​життя корінного населення Криму — кримських татар, погіршується через окупацію ідеологічного послідовника Сталіна — Володимира Путіна, Озтюрк підкреслив, що члени турецької організації стежать за всім, що відбувається на окупованому півострові. У тому числі, і за останніми затриманнями кримських татар через проведення одиночних пікетів. Саме щоб підтримати кримськотатарський народ, глава платформи закликав тюркський світ також вийти на поодинокі пікети.

— 20 жовтня ми закликаємо весь Тюркський світ продемонструвати своє ставлення до злодіянь в окупованому Криму, вимагати свободи незаконно арештованим Ільмі Умерову та Ахтему Чийгозу. Ми запрошуємо вийти на площі в одиночних пікетах з такими ж плакатами, як у Криму, — говорить у відеозверненні Озтюрк.

Нагадаємо, 14 жовтня в Криму було затримано 34 особи за участь в одиночних пікетах. Всього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного російського законодавства. Люди вийшли з поодинокими пікетами в Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Раніше стали відомі імена деяких затриманих учасників одиночних пікетів, які вийшли підтримати політв'язнів і виступили проти свавілля окупантів відносно кримських татар на анексованому півострові.

Як писало QHA, 11 жовтня окупанти з ранку масово проводили обшуки і затримання в будинках кримських татар у Бахчисараї.

Пізніше підконтрольний Кремлю суд Київського району Сімферополя обрав запобіжний захід всім шістьом кримським татарам, у яких 11 жовтня проводили обшук. Активістів заарештували на два місяці. Адвокат одного із затриманих повідомив, що арешти кримських татар викликані тим, що вони відмовилися визнавати новий порядок у Криму та анексію півострова Росією.

QHA