СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У незаконно затриманого кримськотатарського активіста Асана Чапуха погіршився стан здоров'я.

— Асан-аг’а стало ще гірше. Зараз його сім'я намагається госпіталізувати його, але начальник СІЗО міста Сімферополь у відпустці. Вийшли на його зама, — повідомило джерело з Криму.

Нагадаємо, вчора у затриманого окупантами в Криму кримськотатарського активіста Асана Чапуха в СІЗО стався мікроінсульт. Ніхто зі співробітників СІЗО не надав йому медичну допомогу.

— Неймовірно цинічне і недбале ставлення до людини у віці 65 років, яка просила про допомогу у людей, які зобов'язані були йому допомогти, але цього не зробили, не повинно залишитися без уваги громадськості, а винні в такій бездіяльності повинні отримати покарання за всією суворістю закону, — сказав адвокат Чапуха Айдер Азаматов.

Нагадаємо, раніше Київський районний «суд» Сімферополя виніс рішення про запобіжний захід кримськотатарському активісту Асану Чапуху, якого силовики затримали 23 листопада після обшуків.

Відзначимо, що Чапуху і ще трьом затриманим (Казіму Аметову, Руслану Трубачу та Бекіру Дегерменджі) інкримінують вимагання, вчинене групою осіб (частина 2, ст. 163 Кримінального кодексу).

Як писало QHA, Київський районний «суд» Сімферополя виніс рішення про запобіжний захід кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі, якого силовики затримали 23 листопада після обшуків. Його заарештували до 15 січня 2018 року.

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму пройшли обшуки в будинках Асана Чапуха та Амета Асанова в Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара — у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача — в с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Увечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

QHA