БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

В окупованому Криму в Бахчисараї силовики проводять обшуки в будинках кримських татар. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

Так, обшуки тривають в будинках трьох кримськотатарських активістів.

— У будинку активіста «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва відбувається обшук! Також триває обшук у Едема Смаілова у с. Долинне (Бахчисарайського району), і у Мусліма (прізвище з'ясовуємо), — йдеться у повідомленні.

До будинку Сервера Мустафаєва окупанти підігнали автозак. У двір активіста також заїхав автомобіль Volkswagen.

— Поки що об'єктивно відома і підтверджена інформація про два обшуки: в будинку Сервера Мустафаєва і в будинку Едема Смаілова. Інформація щодо третього обшуку не підтверджується, — йдеться у повідомленні.

У «Кримській солідарності» відзначили, що в будинку Едема Смаілова заблоковані троє дітей, його дружину в будинок не впускають.

QHA повідомляло, що 10 травня в окупованому Криму під Севастополем силовики провели обшуки в будинках братів Ернеста і Енвера Сейтосманових. Кримські татари є двоюрідними братами Нурі Прімова, незаконно засудженого за вигаданою справою "Хізб ут-Тахрір". Ернеста і Енвера Сейтосманових після обшуків затримали.

Пізніше активісти заявили про зникнення людей після обшуків у помешканнях Ернеста і Енвера Сейтосманових. З Балаклави у відповідь на дзвінки активістів виїхала «група реагування».

Енверу Сейтосманову зачитали протокол, згідно з яким йому готують провадження за статтею 205.5, ч.2 (участь у забороненій в Росії організації "Хізб ут-Тахрір").

QHA