БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

В окупованому Криму на залізничному вокзалі Бахчисарая відбулася церемонія поминання жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року, повідомив на своїй сторінці у Facebook кримськотатарський активіст Сервер Мустафаєв.

Стихійну акцію провели за участю декількох десятків людей.

Як заявив один з учасників акції, скільки б років не минуло, кримські татари ніколи не забудуть трагедію 1944 року.

— Нехай ці дні ніколи не повторяться і не тільки з нами, але й з іншими народами. Нехай Аллах вбереже нас від таких подій, — сказав один з учасників акції.

Присутні прочитали суру Корану "Ясин" у пам'ять про загиблих під час депортації. Вони попросили Бога вберегти і зміцнити кримських татар, не повторювати випробувань, що випали на їхню долю.

— Нехай Аллах прийме наші молитви, нехай упокоїть душі тих, хто помер на чужині, — було сказано на спільній молитві.

Після завершення акції власники автомобілів просигналили на честь жертв депортації 18 травня 1944 року.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що біль кримськотатарського народу — наш спільний біль.

Глава держави підкреслив, що Україна ніколи не забуде цинічного злочину радянської влади.

18 травня — День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу. Саме цього дня у 1944 році о четвертій годині ранку за наказом Сталіна розпочалася депортація. Радянська влада звинуватила кримськотатарський народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. На збори людям давали усього декілька хвилин.

Злочинні дії радянської влади призвели до масових людських жертв і завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічним чином вплинувши на його історичний шлях.

QHA