БАКУ -

У мечеті Гейдар у Баку за організаційної підтримки Управління мусульман Кавказу (УМК) відбувся захід, присвячений річниці спроби перевороту у Туреччині 15 липня 2016 року.

У заході взяли участь голова УМК, шейх уль-іслам Аллахшукюр Пашазаде, посол Туреччини в Азербайджані Еркан Озорал, голова Держкомітету по роботі з релігійними структурами Мубаріз Гурбанли та релігійні діячі.

Захід розпочався з читання аятів з Корану.

Виступаючи на заході, шейх уль-іслам Аллахшукюр Пашазаде зазначив, що Азербайджан завжди перебуватиме поруч із Туреччиною.

— Кожен крок, спрямований проти Туреччини, є кроком, спрямованим і проти Азербайджану, сказав Пашазаде.

За його словами, є сили, які заздрять братнім відносинам між двома країнами, і політиці, яку проводять президенти Азербайджану і Туреччини Ільхам Алієв і Реджеп Таїп Ердоган.

Ми пережили трагічні події 20 січня 1990 року. Але ми знали, що зброю проти нас використовувала радянська армія. Події 15 липня минулого року у Туреччині засмутили всіх нас. Поплічники FETÖ влаштували в Туреччині терор. Туреччина змогла припинити це. 250 осіб стали шахідами. Азербайджан знає, що таке терор. Ми завжди підтримуємо Туреччину. Так буде і надалі, сказав Пашазаде.

Великі лідери Мустафа Кемаль Ататюрк і Гейдар Алієв заявляли, що доля двох народів була і буде спільною. Ці єдність і шлях, накреслений великими лідерами, є постійними і вічними, сказав на заході посол Туреччини в Азербайджані Еркан Озорал.

 Нас історично пов'язують зв'язки братерства. Азербайджан завжди був поруч із Туреччиною в її важкі дні,  сказав Озорал.

Після офіційної частини учасники заходу здійснили намаз-вахдат.

Нагадаємо, група військовослужбовців ЗС Туреччини, які перебувають в угрупованні FETO Фетхуллаха Ґюлена, в ніч з 15 на 16 липня 2016 року вчинила спробу збройного захоплення влади в країні. Дії хунти були рішуче зупинені завдяки керівництву країни і органів правопорядку, а також пересічних громадян. Тоді загинули 250 осіб.

QHA