СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У фігуранта «справи Веджіє Кашка» Бекіра Дегерменджі, який перебуває у СІЗО в Сімферополі окупованого Криму, погіршився стан здоров'я, заявив адвокат Едем Семедляєв.

Він відвідав літнього кримського татарина у слідчому ізоляторі.

За його словами, у Дегерменджі загострилася бронхіальна астма.

— Я побачив, що він постійно користується інгаляторами, запитав, чи гірше себе почуває. Відповів, що почалося сезонне загострення хвороби (бронхіальна астма).

Семедляєв розповів, що 19 вересня слідчий оголосив про завершення попереднього слідства у кримінальній справі. Дегерменджі пред'явили остаточне обвинувачення і ще раз допитали.

— Далі ми приступаємо до ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Скільки це триватиме, поки сказати не можу.

Як писало QHA, 18 вересня Айдер Азаматов — адвокат ще одного фігуранта "справи Веджіє Кашка" Асана Чапуха, повідомив, що його підзахисний у санчастині СІЗО відчуває нестачу ліків і йому не надають кваліфіковану медичну допомогу.

Нагадаємо, фігурантами «справи Веджіє Кашка» є Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Руслан Трубач і Казим Аметов. Їх звинувачують нібито у здирництві грошей у громадянина Туреччини. Як зазначив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, ці обвинувачення сфабриковані.

За його словами, насправді громадянин Туреччини Юсуф Аітан вкрав 7 тисяч доларів у родини ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Активісти ж намагалися переконати його повернути ці гроші.

Під час обшуків і затримання, 83-річна Кашка відчула нездужання і була госпіталізована, проте у лікарні вона померла. Російські окупаційні власті пояснили її смерть "стресом", який вона пережила, але не визнали, що стрес стався внаслідок жорстокого поводження.

Джерело: Крым.Реалии

QHA