КИЇВ (QHA) -

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) затримали в аеропорту «Бориспіль» спільника бойовиків терористичної «ДНР». Про це повідомили у прес-службі СБУ.

Його затримали під час спроби вильоту до однієї з країн Близького Сходу.

Донецький підприємець співпрацював з терористами для безперешкодного здійснення автотранспортних перевезень між блокпостами на непідконтрольній уряду України території Донецької області.

— В «подяку» ділок надавав бойовикам авто для перевезень і паливо. Окрім того, комерсант щомісяця передавав від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян одному з «депутатів» так званої «народної ради» «ДНР» за «сприяння» бізнесу, — йдеться у повідомленні.

Наразі, спільнику бойовиків повідомили про підозру у вчиненні злочину за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а також матеріальне, організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років.

QHA повідомляло, що СБУ затримала в Одесі жінку, яка проводила агітаційну діяльність на користь бойовиків ОРДЛО. Підозрювана розміщувала на персональних сторінках у соцмережах матеріали із закликом до зміни державного кордону, а також популяризувала терористичні угруповання «ДНР» і «ЛНР». Інформацію вона брала з російських інтернет-ресурсів і сайтів бойовиків.

QHA