КОПЕНГАГЕН (QHA) -

Влада Данії вирішила заборонити носіння у громадських місцях одягу, що повністю закриває обличчя, включаючи мусульманський одяг для жінок нікаб і бурку, повідомляють світові ЗМІ.

За такий закон проголосувало 75 депутатів, 30 виступили проти і 74 депутати утрималися від голосування. Носіння бурки і нікабу забороняється з 1 серпня, для порушників закону передбачений штраф у розмірі 1000 крон.

Уряд Данії підкреслює, що заборона не спрямована проти релігії і не зачіпає право носити, наприклад, хіджаби та інший релігійний одяг. Противники законопроекту, зі свого боку, вказували, що під заборону потрапляють саме предмети жіночого одягу мусульман.

Відзначимо, що носіння нікабу також заборонено в Австрії, Франції та Бельгії.

Раніше QHA повідомляло, що окупанти в Криму заборонили учням приходити на навчання у хіджабі. На початку січня цього року керівництво «Таврійської академії» видало «розпорядження» «Про встановлення вимог до верхнього одягу учнів».

Згідно з цим документом, одяг студентів не повинен мати виражені ознаки соціальної, національної або релігійної відмінності.

Джерело: Reuters

QHA