ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 20 лютого, у четверті роковини масових розстрілів на Майдані у Києві, у Львові вшанували пам`ять одного із наймолодших представників Небесної Сотні, журналіста-географа Ігоря Костенка.

Віддати шану молодому патріоту прийшли не лише близькі та представики влади, а й численна небайдужа львівська громада

Почесну місію відкриття пам’ятника Герою України надали сестрі Ігоря Інні Костенко та його другу зі студентської парти й бойовому побратиму Володимиру Дітчуку.

Опісля відбулося освячення пам`ятника, спільна молитва та покладання квітів під пісню Майдану "Ой, пливе кача". 

На урочистому відкритті звернулася до всіх присутніх мати Героя Небесної Сотні Оксана Костенко:

— Я щиро вдячна, що у цей скорботний для мене день стільки людей прийшло, аби віддати шану моєму синові. Пам'ятаю день, коли ми побачили, що він є у списках зарахованих на навчання в університеті. Мій син закохався у Львів, і завдяки своєму синові, я так само полюбила це місто. Дякую за те, що ви поселили його назавжди у цьому місті. Він хотів жити і працювати в Україні, робити для неї добро. Таких, як мій син, є багато, і я вірю, що наша Україна процвітатиме. Я хочу, щоб в Україні нарешті настав мир. Щоб перестали плакати діточки, матері, дружини. Бережіть своїх рідних, цінуйте кожен прожитий день разом. 

Також поділилася спогадами про Костенка його співробітниця Оксана:

— У кожного, хто знав Ігоря, точно має бути якась смішна історія з часу проведеного разом. З Ігорем було легко, добре і працювати, і спілкуватись. А ще він був патріотом до глибини душі, не фанатиком, а саме патріотом. Дуже хотів, аби Україна не була на колінах і готовий був віддати за це життя, дуже жаль, що ворожа куля таки наздогнала його відважне серце.

Додамо, що поминальні заходи сьогодні проходять по всій країні. 

QHA