КИЇВ (QHA) - -

Прийом був організований Надзвичайним і Повноважним послом Республіки Туреччина Йонетом Джаном Тезелем і його дружиною Авой Тезель-Брігадере, а також заступником військового аташе Ташкином Онар і дружиною Зеррін Онар. На прийом прибули представники іноземних дипломатичних місій в Україні, політики та підприємці.

Посол Йонет Джан Тезель зачитав перед присутніми вітальний лист президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, який вчора було зачитано в 81 провінції Республіки Туреччина, а також у численних зарубіжних представництвах Туреччини. У привітанні йшлося про знаменну для Туреччини Дні перемоги, а також про останні події, пов'язані зі спробою перевороту 15 липня.

 

Привітання Президента Республіки Туреччина Його Високоповажності

Реджепа Таїпа Ердогана з нагоди Дня Перемоги

Сьогодні з гордістю і натхненням ми всією своєю нацією разом з нашими братами в Турецькій Республіці Північного Кіпру святкуємо 94-ту річницю Великої Перемоги, яка знову затвердила Анатолію як нашу батьківщину. Я щиро вітаю мільйони наших громадян, які проживають у Туреччині та різних країнах світу, з Днем Перемоги, який відзначається 30-го серпня.

Вогонь незалежності, який був запалений у 1919 році в тяжких умовах і злиднях, ознаменувався перемогою 30 серпня на полі бою під керівництвом головнокомандувачів під лідерством борця Мустафи Кемаля Ататюрка та його бойових товаришів.

30 серпня є очевидним свідченням того, на що може піти нація і що вона може досягти заради незалежності та честі, залишившись один на один перед вибором «НЕЗАЛЕЖНІСТЬ АБО СМЕРТЬ».

30 серпня 1922 року турецька нація заявила всьому світу, що не прийме утисків і не відмовиться від незалежності  за жодних обставин.

Ми і сьогодні маємо ту свободу, яка була виявлена ​​під час героїчної боротьби й окроплена благодатній кров'ю наших священних загиблих 94 роки тому в Думлупінарі.

Ми докладаємо усіх зусиль, щоб зробити вічною та стійкою нашу республіку і підняти нашу країну на рівень сучасних цивілізацій у політичному й економічному плані.

Такі проекти, як міст Осман Газі і Йавуз Султан Селім, які були втілені в цьому році й є джерелом гордості нашої країни, є найконкретнішою демонстрацією наших намірів продовжити боротьбу.

Наша боротьба продовжуватиметься в об'єднанні, єдності та солідарності, не звертаючи уваги на зрадницькі напади терористичних організацій, які хочуть відвести нашу країну від благословенного розвитку, і знищивши зрадницькі банди.

Перемога 30 серпня повинна бути уроком для терористичних організацій і злодійських центрів, які особливо сьогодні зазіхають на єдність, спокій нашої країни та її існування на цих землях.

Позиція, яку продемонструвала наша нація під час спроби перевороту 15 липня, є проявом того, наскільки живий дух «Великого наступу» на цих землях. У ту ніч вся Туреччина: турки, курди, лази, черкеси, суніти і шиїти, консолідувалася навколо спільних цінностей і завдала поразки членам терористичної організації Фето, які переодяглися у військову форму.

Героїчний дух, який витав на вулицях і площах 15 липня, досяг нових висот під час мітингу на площі Йенікапи, в якому 7 серпня 2016 року прийняли участь 5 мільйонів чоловік.

Протягом цього періоду Туреччина, крім Фето, була схильна до нападів від таких терористичних організацій, як Ісламська Держава Іраку і Леванту і Робітнича Партія Курдистану, які були спрямовані проти цивільних осіб, співробітників органів безпеки, дітей і невинних осіб.

Єдина мета цих терористичних організацій, які під різними назвами управляються з одного центру, — завдати шкоди «Духу нового великого наступу», який проявився 15 липня і 7 серпня, і поставити країну на коліна.

Туреччина рішуче налаштована вживати заходів, спрямованих на забезпечення безпеки життя громадян, як у межах своїх кордонів, так і в сусідніх країнах, де укоренилися терористичні організації, не роблячи різниці між терористичними організаціями.

Військова операція Джераблус, яка була розпочата 24 серпня в співпраці з Міжнародною коаліцією, є відображенням цієї нашої рішучості й волі. Наші операції триватимуть до того моменту, коли такі терористичні організації, як Ісламська Держава Іраку і Леванту, Робітнича Партія Курдистану та її філії в Сирії — «Загони Народної Самооборони», перестануть створювати небезпеку для наших громадян.

Нашим надійним джерелом у цій боротьбі є солідарність, яку проявив турецький народ у ніч 15 липня і після неї, а також підтримка наших друзів.

Користуючись нагодою, хочу з вдячністю згадати батька Республіки Туреччина і Головнокомандувача Великого настання борця Мустафу Кемаля Ататюрка і його товаришів, а також прошу милості Аллаха для всіх наших загиблих і борців. Вітаю всіх з Днем Перемоги.

Реджеп Таїп Ердоган

Президент Республіки

День Перемоги, 30 серпня

ФОТО: QHA

QHA