СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У фігуранта «сімферопольської справи» Узеїра Абдуллаєва погіршився стан здоров'я, у нього на нозі сильне запалення і нагноєння, заявив в ефірі Радіо Hayat журналіст Тарас Ібрагімов.

Він нагадав, що Абдуллаєв місяць тому пережив операцію на руці, де була схожа ситуація, яка зараз із ногою.

— Це говорить про те, яка важка ситуація у сімферопольському СІЗО. Адвокати та близькі кримського мусульманина будуть домагатися лікування Абдуллаєва,— сказав він.

Що стосується процесу «судового засідання», Ібрагімов зазначив, що особливих змін на ньому не було, так як традиційно апеляції у справах «Хізб ут-Тахрір», як, власне, і по іншим політично мотивованим справам, проходять стандартно — "Верховний суд" залишає чинними рішення судів першої інстанції.

Тим часом, активісти і родичі подають скарги на засідання, які проводяться у закритому режимі, і куди їх не пускають.

За його словами, за підсумками суду адвокати оскаржили рішення першої інстанції щодо продовження запобіжного заходу, але суд відхилив клопотання і залишив фігурантів цієї справи у СІЗО до 11 червня.

Нагадаємо, фігурантами «сімферопольської справи» є Тимур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв, Айдер Селедінов, Рустем Ісмаїлов, Еміль Джамеденов.

10 квітня підконтрольний Кремлю Верховний суд Сімферополя залишив під вартою фігурантів надуманої «справи «Хізб ут-Тахрір».

QHA повідомляло, що у Сімферополі «суд» не пустив на засідання апеляційного суду рідних політв'язнів Еміля Джемаденова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Айдера Селедінова і Рустема Ісмаїлова.

QHA