СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У кримського татарина, фігуранта "ялтинської справи" Еміра-Усеіна Куку погіршився стан здоров'я. Про це QHA повідомила дружина політв'язня Мер'єм Куку-Ашчі.

За її словами, у Еміра Усеіна-Куку є проблеми із зором, а після побиття у СІЗО його почав турбувати поперек, виникли болі у нирках і колінних суглобах.

— Зараз усе це посилилося. Плюс болять зуби і спостерігається підвищений артеріальний тиск, — сказала вона.

Мер'єм Куку-Ашчі зазначила, що адвокати мають намір відвідати в'язня Кремля наступного тижня.

Тим часом, як повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, вона звернулася до керівника СІЗО у Ростовській області Губського у зв'язку із погіршенням стану здоров'я фігуранта "ялтинської справи". Денісова висловила стурбованість з приводу погіршення здоров'я кримського мусульманина.

— Прошу вас вжити усіх необхідних заходів для забезпечення його необхідною кваліфікованою медичною допомогою, а також надати мені актуальну інформацію про стан здоров'я Куку, — йдеться у зверненні омбудсмена.

Нагадаємо, 28 червня Емір Усеін Куку оголосив голодування на знак протесту проти сфабрикованих справ щодо нього та інших несправедливо заарештованих політичних в'язнів. Як повідомила дружина кримського татарина Мер'єм Куку на своїй сторінці у Facebook, рішення її чоловіка почати голодування було для неї несподіванкою. Мер'єм Куку охарактеризувала свого чоловіка як дуже терплячу людину.

Як писало QHA, вчора українка з Тернополя Олена Гамурар записала відеозвернення до в'язня Кремля Еміра-Усеіна Куку, в якому висловила свою підтримку. Про це передає правозахисна організація "Кримська солідарність".

Відзначимо, що 28 грудня 2017 року в СІЗО Краснодарського краю били і цькували собаками Еміра-Усеіна Куку і ще одного фігуранта "ялтинської справи" Вадима Сірука.

QHA