АФІНИ (QHA) -

У Греції затримали 148 громадян України, 132 з яких — за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів. Про це на брифінгу повідомив офіційний представник департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ (МЗС) України Василь Кирилич.

— За результатами зустрічі у Міністерстві юстиції Греції минулого тижня грецька сторона повідомила, що станом на 5 березня 2018 року в Греції затримані та утримуються 148 громадян України, 105 з них засуджені до різних термінів покарання, за 43 проходять слідчі дії, або ж справа знаходиться на етапі досудового розслідування. Серед цього масиву затриманих громадян України, які є і членами екіпажів іноземних суден, і тими, хто затриманий за перевезення нелегальних мігрантів, — 132 затримані саме за перевезення нелегальних мігрантів, — зазначив він.

Кирилич додав, що згідно із законодавством Греції за таке правопорушення передбачено покарання у вигляді 25 років позбавлення волі.

— Ми продовжуємо констатувати висхідну динаміку затримань громадян України за перевезення нелегальних мігрантів, — підкреслив він.

QHA повідомляло, що у Національному банку України очікують зростання трудової міграції до Польщі у короткостроковій перспективі. Директор департаменту монетарної політики і економічного аналізу НБУ Сергій Ніколайчук заявив, що у наступні 2—3 роки збільшення чисельності трудових мігрантів може бути значним, але у середньостроковій перспективі НБУ очікує скорочення їхньої кількості.

QHA