КИЇВ (QHA) -

Уповноважена з прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова у відповіді на запити омбудсмена України Валерії Лутковської заявила, що стан здоров'я Павла Гриба, викраденого російськими спецслужбами у Білорусі і утримуваного на території РФ, задовільний. Про це повідомили у прес-службі Уповноваженого з прав людини в Україні.

— Наразі загальний стан здоров'я Павла Гриба оцінюється лікарями-фахівцями як задовільний, він перебуває під динамічним наглядом медичних працівників, отримує призначене лікування в амбулаторних умовах. Препарати для лікування йому надаються відповідно до рекомендацій лікарів і наявних захворювань, — сказано у повідомленні.

Москалькова зазначила, що після прибуття у СІЗО Гриб пройшов медичний огляд. Його взяли під диспансерний нагляд за наявними хронічними захворюваннями. Вона додала, що лікарська комісія не виявила в українця подібних хвороб.

Раніше QHA повідомляло, що українцеві Павлу Грибу необхідна операція. Доктор медичних наук, професор кафедри дитячої хірургії Національного медичного університету ім. Богомольця Василь Притула заявив, що у Павла — портальна гіпертензія, через яку в будь-який момент можлива кровотеча з вен шлунка, стравоходу або носа. Перед тим, як він був викрадений, лікарі призначили йому операцію, яка змогла б зупинити прогресування захворювання.

Нагадаємо, суд у Краснодарі продовжив Павлу Грибу арешт до 4 січня 2018 року.

Раніше в ЄС заявили, що очікують негайного звільнення українця Гриба та інших українських громадян, які утримуються в Росії.

Нагадаємо, українець Павло Гриб зник 24 серпня у Білорусі. За його словами, на автостанції Гомеля його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим людям у лісі. Більше доби його тримали у приміщенні без вікон, після чого відвезли у Смоленську область, де «законно» оформили арешт.

Влада Білорусі не визнає своєї причетності до викрадення українця.

За офіційною інформацією, з 25 серпня Павло Гриб знаходиться в краснодарському СІЗО. Влада Росії намагаються звинуватити його в тероризмі. До нього довго не пускали адвоката і українських консулів. Також до нього російська влада не пропускають українських медиків.

QHA