СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму розгляне апеляційні скарги затриманих кримськотатарських активістів, яких підозрюють у нібито вимагання грошей у громадянина Туреччини. Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв на своїй сторінці в Facebook.

Апеляційні скарги адвокатів щодо Казима Аметова та Асана Чапуха розглянуть у Верховному суді РК 05.12.2017 р. о 14:00. Щодо Дегерменджі Бекіра і Трубача Руслана розглянуть 06.12.2017 року о 10:00, — написав він.

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму пройшли обшуки в будинках Асана Чапуха і Амета Асанова у Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара — у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача — у с. Ближньому Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Затриманий у кафе «Медобори» у Сімферополі Бекір Дегерменджі — батько Мустафи Дегерменджі, який фігурує в якості обвинуваченого у справі «26 лютого».

Обшуки проводилися у Казима Аметова — друга Бекіра Дегерменджі в селі Грушівка Судакського району, а також у будинку Ремзі Бейтуллаева у Гвардійському.

Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Казима Аметова, Руслана Трубача затримали на 48 годин. Їм інкримінують «вимагання». Сума, яку вони нібито вимагали у громадянина Туреччини, — 7 тис. доларів.

Турка, у якого нібито вимагали гроші, звуть Юсуф Айтан, він заборгував гроші кільком людям, серед яких була Веджіє Кашка. Активісти, відчуваючи повагу до родини Кашка, втрутилися в ситуацію та намагалися допомогти.

24 листопада пройшли засідання «суду», у результаті чого всіх чотирьох активістів залишили під вартою до 15 січня.

У наслідок дій силовиків у Криму 23 листопада померла 83-річна Веджіє Кашка — ветеран кримськотатарського національного руху.

Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальне виробництво за фактами проведення незаконних обшуків, затримань і смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

QHA