ТБІЛІСІ -

У Грузії 8 серпня пройшла акція протесту, приурочена до дев'ятої річниці початку конфлікту з Росією. Сотні людей зібралися біля прикордонного села Хурвалеті і висловили протест проти військової присутності Росії у Південній Осетії.

Учасники акції скандували гасла: «Росія — окупант!» І «Припинити російську окупацію!». Потім присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих військовослужбовців.

В акції взяли участь лідери деяких політичних опозиційних партій, спортсмени, діячі мистецтва.

Глава НУО «Сила в єдності» Давит Кацарава повідомив агентству «Анадолу», що підготовка до акції протесту велася протягом двох тижнів.

За його словами, акції протесту триватимуть доти, доки грузинську землю не покине останній російський солдат.

Нагадаємо, що збройний конфлікт між військами Грузії і збройними формуваннями Південної Осетії почався вночі 8 серпня 2008 року. «На допомогу» формуванням прийшла Росія, яка, на відміну від конфлікту з Україною 2014 року, офіційно оголосила про введення на територію Грузії частин своєї регулярної армії. Дмитро Медведєв, який на той момент був президентом Росії, оголосив про початок операції «з примусу Грузії до миру».

Бойові дії тривали до 12 серпня. Грузія в тому конфлікті втратила 412 осіб, з російської сторони загинули 67 військовослужбовців.

26 серпня Росія офіційно визнала грузинські регіони — Південну Осетію і Абхазію — як «незалежні держави», а 2 вересня Тбілісі розірвав дипломатичні відносини з Росією.

Джерело і фото: АА

QHA