КИЇВ (QHA) -

10 квітня в актовій залі Херсонського державного університету відбудеться лекція на тему: «Національно-визвольна боротьба кримських татар і українців у XVII — ХХ століттях: етапи та віхи», повідомляє благодійна організація "Куреш".

— Слухачі зможуть дізнатися з першоджерел про маловідомі факти історії як Криму, так і сучасної Херсонщини, — розповів голова "Куреш" Ібрагім Сулейманов.

У заході візьмуть участь відомі українські історики: доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Тарас Чухліб і кандидат політичних наук, автор та ведуча історичної програми «Таріх седаси» ("Ехо минулого") на телеканалі ATR, член Українського ПЕН клубу Гульнара Бекірова.

Лекція проводиться у рамках щорічного конкурсу на кращі твори, присвячені історії національно-визвольної боротьби українського і кримськотатарського народів з імперським режимом Росії і тоталітарним режимом СРСР.

Слоганом конкурсу цього року є слова з національного гімну кримськотатарського народу: «Я поклявся, мій народ, що вилікую тебе від ран» (автор — Номан Челебіджихан). Подробиці про конкурс для талановитої молоді будуть оголошені у рамках лекції.

Нагадаємо, 13 квітня у колонній залі КМДА відбудеться благодійна акція "Рука допомоги", присвячена сім'ям політв'язнів в окупованому Криму.

Джерело: Радіо Куреш

QHA