КИЇВ (QHA) -

Заяви окупантів, що дамба, яка відокремлює «Кримський титан» від озера Сиваш, нібито частково зруйнована з боку материкової України, не відповідають дійсності. Про це заявила QHA директор Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики Херсонської ОДА Ольга Савенко.

За її словами, окупанти подібними заявами намагаються тиснути на українську владу і громадськість, щоб домогтися подачі води з Північно-Кримського каналу на анексований півострів.

— Цю дамбу збудували у 2016 році. І два роки не говорили про які-небудь руйнування. Це маячня, яку поширюють окупанти, — заявила Савенко.

Вона нагадала, що дамба перекриває потік води, який надходить на півострів Північно-Кримським каналом з Каховського водосховища. Будівництво дамби пояснювалося необхідністю забезпечувати водою фермерів, які проживають біля адміністративного кордону з окупованим Кримом.

— Ми пам'ятаємо, що після анексії Криму сталася громадянська блокада півострова. Так, громадяни перекрили Північно-Кримський канал, який постачав воду до Криму. Однак це призвело до того, що від посухи постраждали території, які знаходяться поблизу півострова, і за рік держава побудувала цю дамбу, — зазначила Савенко.

Нагадаємо, директор заводу «Кримський титан» Андрій Акулов заявив, що дамба, яка відокремлює завод «Кримський титан» від озера Сиваш, нібито частково зруйнована з боку материкової України. Директор заводу сказав, що звернувся до ФСБ РФ, щоб спецслужби перевірили дамбу.

Як писало QHA, так званий спікер парламенту Криму Володимир Константинов заявив, що на окупованому півострові неможливо припинити діяльність заводу «Кримський титан». Константинов сказав, що закриття заводу завдасть великого удару по економіці.

QHA