АСТАНА (QHA) -

В Астані триває III Міжнародний конгрес читання «Культура читання у сучасному світі». Церемонія відкриття конгресу відбулася 11 сентбяря у Палаці Незалежності Казахстану.

Захід присвячений 20-річчю оголошення Астани столицею Казахстану. У роботі конгресу беруть участь письменники, поети, літератори з Туреччини, Киргизстану, Ірану, Індії, Азербайджану, Білорусі, Франції, Пакистану, Грузії, Молдови, Литви.

Серед гостей заходу — син відомого киргизького письменника Чингіза Айтматова Аскар Айтматов, який є генеральним секретарем міжнародного неурядового форуму інтелектуалів "Іссик-Кульский форум".

Конгрес організовано Національною академічною бібліотекою Казахстану за підтримки Міністерства культури і спорту. Як зазначила директор Національної бібліотеки Умітхан Муналбаєва, книги є одним з головних інструментів розвитку національного духу і культури.

Аскар Айтматов, у свою чергу, наголосив на важливості конгресу з точки зору прищеплення молоді любові до читання. За його словами, конгрес сприяє новому сприйняттю культури читання і методам для її розвитку.

Як зазначив професор університету Кастамону (Туреччина) Орхан Сойлемез, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв у своїй статті "Погляд у майбутнє: модернізація суспільної свідомості" заявив про необхідність посилення казахської самосвідомості в країні.

За словами Сойлемеза, 20 років тому на вулицях Астани рідко можна було зустріти людей, які розмовляють казахською, однак тепер кожна людина розмовляє рідною мовою.

Головні теми конгресу — розвиток культури читання, пропаганда книг як інструменту соціалізації і духовного розвитку, нові тенденції в літературі, роль інтелігенції у формуванні духовних і моральних цінностей суспільства.

Раніше повідомлялося, що Міністерство інформації та комунікацій Казахстану погрожує заборонити ретрансляцію в країні декількох зарубіжних телеканалів, серед яких російський пропагандистський ресурс Russia Today.

QHA