МІНСЬК (QHA) -

У майбутньому може відбутися обмін засудженого у Білорусі українця Павла Шаройка на білоруса Юрія Політику, який знаходиться під судом в Україні. Про це сьогодні, 30 травня, заявив голова Комітету держбезпеки Білорусі Валерій Вакульчик.

— Свого часу ми обміняли кадрового розвідника, якого затримали декілька років тому, на наших громадян, які були затримані в іншій державі, — зазначив він.

Він також закликав не пов'язувати суд за шпигунство над білорусом Політикою і українцем Шаройко. За словами глави КДБ, в суді у справі Шаройка були представлені вичерпні докази.

Раніше повідомлялося, що Верховний суд Білорусі засудив Шаройка більш ніж до восьми років позбавлення волі, звинувативши його у шпигунстві.

Кореспондента "Українського радіо" Шаройка затримали у Мінську 25 жовтня 2017 року. У Комітеті держбезпеки Білорусі заявили, що він створив агентурну мережу з числа громадян країни, які за винагороду збирали для нього відомості "розвідувального характеру у військово-політичній сфері".

Юрія Політика затримали під час виїзду в Білорусь 16 червня 2017 року. Чоловіка звинувачують у шпигунстві. За версією правоохоронців, він збирав інформацію про білорусів, які воюють на Донбасі, і наявність протитанкових ракет на озброєнні в ЗСУ.

Джерело: ТАСС

QHA