КИЇВ (QHA) -

У Києві активісти руху «Чесно», Центру протидії корупції та Автомайдану закликали членів З'їзду суддів не обирати до Вищої ради правосуддя (ВРП) і Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) нечесних кандидатів.

З більш ніж 30 суддів, які претендують на посади у ВРП і ВККС, 18 мають сумнівну репутацію і не можуть відзвітувати за своїми деклараціями, а деякі причетні до процесів проти активістів Євромайдану.

— У нормальній країні таке висунення було б неможливим. Можна й потрібно, щоб судді обирали суддів, але якщо судді не є чесними, то потрібно дати стандарт до рук чесних. Якщо сьогодні З'їзд суддів зможе обрати кращих з кращих, то є шанс, що система може сама себе очистити, якщо ні — треба переобрати всіх, — зазначає один з організаторів акції і глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

За словами активістів, сьогодні в українському суспільстві більше половини людей не довіряє суддям. У свою чергу, директор Центру демократії і верховенства права Тарас Шевченко зазначає, що обидва органи (ред. ВРП і ВККС) не дуже добре знайомі українцям, але від цього їхня значимість у житті країни не стає менш важливою.

— Коли українці незадоволені суддями, то змінити щось можуть ВРП і ВККС, адже це дві організації, які ухвалюють рішення, кого взяти в суди, а кого звільнити. Наша діяльність дозволяє сподіватися, що думка громадськості враховується майже завжди, але треба доводити й демонструвати свою позицію, — підкреслює активіст.

ДОВІДКА: Раніше в Україні призначати, звільняти і карати за дисциплінарні порушення суддів могла Верховна Рада, проте після початку судової реформи в країні ці функції взяли на себе ВРП і ВККС.

QHA повідомляло, що двоє суддів Конституційного суду склали присягу.

QHA