КИЇВ (QHA) -

За дорученням столичної влади у зв'язку з похолоданням всі організації теплопостачання підвищили температуру в тепломережах Києва.

— Коли температура повітря коливається, тепловики підлаштовуються під неї, і чим холодніше, тим більше піднімають температуру в тепломережах. Звичайно, те, що кількість споживаного тепла в будинках буде збільшена, призведе до підвищення плати за нього... Наскільки більше доведеться заплатити, ми не можемо точно спрогнозувати, так як холодним буде цілий тиждень, — сказав у коментарі кореспонденту QHA заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

За його словами, нормативна температура в квартирах — 18 градусів, якщо вона опускається нижче, то це вважається порушенням комфортних умов у приміщенні. Тут потрібен розумний баланс: з одного боку, треба забезпечувати температуру не нижче нормативної, а з іншого боку, подбати, щоб не було різкого збільшення нарахувань за опалення. Рекомендується опалювати оселі, не перевищуючи 25 градусів.

З приводу лічильників Петро Пантелєєв запевнив, що в столиці з цим все в порядку, київська адміністрація вже встановила прилади з обліку тепла у 95% будинків.

— Київ уже на фінальній стадії установки лічильників: 95 відсотків будинків уже мають лічильники. Зараз київська влада очікує розблокування «Нафтогазом» арештованих рахунків «Київенерго» для того, щоб встановити ще тисячу лічильників і завершити етап тотального обліку. На даний момент ми переходимо до другого кроку — це установка нових теплопунктів, що регулюють споживання тепла в будинках у залежності від температури повітря, — розповів Пантелєєв.

За його словами, подібні теплові пункти дозволяють заощадити до 20% тепла, що довели запущені пілотні проекти, які були реалізовані протягом двох років. Тому в 2017 році на установку теплових пунктів у міському бюджеті закладено 35 мільйонів гривень. Міська влада пропонує киянам співпрацю в цьому проекті: вони обіцяють виділити для кожного будинку 70% коштів від необхідної суми за умови, що ОСББ додасть 30%.

Тепловий пункт (ТП) коштує 200-300 тисяч гривень. У порівнянні з лічильником, який коштує 60 тисяч, — це великі гроші. Але одночасно — це розумна інвестиція, окупається всього за один опалювальний сезон. Наприклад, у минулому році для одного стоквартирного будинку в Києві з міського бюджету було виділено 240 тисяч гривень, плюс 133 тисяч зібрали мешканці. Завдяки встановленню ТП за рік вони заощадили 190 тисяч гривень, тобто їх вкладення повністю окупилися.

— Щодо 800 київських будинків, в яких немає можливості встановити лічильники, у цих будівлях нараховують оплату за тепло згідно діючої методики, яку ми запропонували і Кабмін підтримав, а саме: береться середній показник тих будинків, де стоять лічильники. Завдяки цьому мешканці мають справедливі нарахування, — додав заступник голови КМДА.

Він пояснив, що в згаданих 800 багатоповерхових будинках недоцільно створювати вузли обліку тепла через великі грошові витрати.

ФОТО: інтернет

QHA