КИЇВ (QHA) -

Премію президента України присудили дослідникам, які мають видатні розробки у галузі природничих, технічних і гуманітарних наук. 40 кращих робіт відзначила нагородами міністр освіти України Лілія Гриневич.

— Для мене велика честь вітати сьогодні переможців конкурсу. Важливо, щоб ви змогли продовжувати свою діяльність в Україні, і при цьому інтегруватися у міжнародний контекст. У цій премії цінно, що вона покриває усі напрямки роботи: і технічні, і напрямки військово-оборонного комплексу, і інженерні, і гуманітарні, — сказала Гриневич.

Винаходи нагороджених студентів і наукових співробітників принесли користь для суспільства.

Слід зазначити, що вік дослідників — до 35 років.

— Наше дослідження присвячене розробці енергоефективних систем у теплицях, ми пропонуємо спосіб, як можна заощадити енергетичні витрати, але при цьому отримати якісну продукцію, щоб потім вийти з нею на міжнародний рівень. Грошова нагорода за кожну роботу — 40 тисяч гривень, у наших планах інвестувати цю суму в подальші розробки, проведення експериментальних досліджень, на створення експериментальної установки і вивчення з її допомогою різних режимів роботи, — розповіла кореспонденту QHA дослідник Алла Дудник.

Більше половини учасників конкурсу відсіяли на етапах відбору.

— Ми відібрали найкращі роботи. Мені особливо приємно, оскільки я представляю Національну академію медичних наук України, і що серед нагороджених багато молодих людей, які займаються наукою в медицині, питаннями поліпшення здоров'я нашого населення. Напевно, з усіх це — найважливіше завдання, — зазначив кореспонденту QHA Віталій Цимбалюк, президент Національної академії медичних наук України.

Нагадаємо, нещодавно в Раді відбулося нагородження бійців Нацгвардії.

Раніше QHA повідомляло, що у столиці відбулася урочиста церемонія нагородження театральною премією «Київська пектораль».

QHA