КИЇВ (QHA) -

20 липня в Києві відбудеться публічний діалог на тему «Кримськотатарські імена в науці: видатний селекціонер, садівник і агроном Мамут Баясанов (1900—1963), вчений-біолог Зоре Аблямітова (1916—1989), провідний рабіолог, експерт ВООЗ щодо сказу в колишньому СРСР Мідат Селімов (1918—2001)».

Організаторами заходу виступили громадські організації «Таврійська гуманітарна платформа», «Українська ініціатива» і Меджліс кримськотатарського народу.

В анонсі заходу вказані заплановані виступи дослідника і перекладача, голови ГО «Українська ініціатива» Юрія Косенка «Життєвий і науковий шлях кримськотатарського селекціонера Мамута Баясанова і біолога Зоре Аблямітова» і вірусолога, члена правління ГО «Українська ініціатива» Ольги Тимчишин «Наукова діяльність і життєвий шлях рабіолога Мідата Селімова».

Модерувати захід буде координатор Таврійської гуманітарної платформи, кандидат історичних наук Андрій Іванець.

— Цього року на публічних діалогах з історії ми неодноразово зверталися до політичних і військових аспектів минулого корінного кримськотатарського народу, його зв'язків з українським народом і, як правило, це викликало великий інтерес у київської аудиторії — на останніх зустрічах люди навіть стояли, бо не було вільних місць. Сподіваємося, що і питання вкладу кримськотатарських вчених у науку також викличе інтерес. Адже дослідники Юрій Косенко і Ольга Тимчишин підготували доповіді про невідомих або майже невідомих публіці фактах з життя та наукової діяльності трьох непересічних вчених. Так, зокрема, можна буде дізнатися, хто ввів вирощування чаю і оливок в Азербайджані, відкрив явище «линьки» чорноморських риб і створив вакцину проти сказу нового покоління, — розповів Іванець.

До участі в діалозі запрошені вчені, державні та суспільно-політичні діячі, члени Меджлісу кримськотатарського народу, представники азербайджанської та кримськотатарської діаспори.

Захід відбудеться у четвер 20 липня о 18:00 за адресою: м. Київ, «Кримський дім», вул. Омеляновича-Павленка (колишня Суворова), 9. Вхід вільний.

ФОТО: інтернет

QHA