КИЇВ (QHA) -

Напередодні Дня Хрещення Руси-України, 26 липня у Михайлівському Золотоверхому монастирі глава Синодального управління військового духовенства УПЦ КП Іоанн освятив ікону Пресвятої Богородиці — покровительки українських воїнів.

— Ця ікона стане духовним символом всіх захисників нашої країни, — зазначив Іоан.

Богородиця «військова» написана українським іконописцем Юрієм Нікітіним. Художник зобразив Божу Матір, яка тримає в руках омофор, покриваючи їм наших героїв. На святому образі присутні воїни різних епох — від Київської Русі до сьогоднішньої України. Це князь Володимир Великий, гетьман Іван Мазепа, січові козаки, солдати УГА і УПА, бійці Самооборони Майдану і добровольчих батальйонів, учасники АТО.

— Для мене було честю створити нову іконографічну «Покрову» Богородиці. Вона присвячена подіям на Донбасі, воїнам, які відстоюють територіальну цілісність батьківщини, — каже Юрій Нікітін.

Вперше учасники бойових дій на Донбасі, капелани та волонтери задіяні в щорічній Хресній ході до Дня Хрещення Русі-України. У цьому році похід буде ювілейним — десятим. Богородиця «військова» виступить на ході як головна православна військова ікона.

Пізніше капелани відвезуть її у зону АТО для поклоніння і молитов за українських військовослужбовців. Після повернення ікона буде тимчасово перебувати у столичному храмі Миколи Чудотворця, поки їй не знайдуть гідне місце у гарнізонній церкві.

QHA