КИЇВ (QHA) -

У національному університеті ім. Тараса Шевченка відбулося перше обговорення загального огляду історичного наративу Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», який у майбутньому повинен стати основою для створення всіх експозицій музею.

За словами генерального директора Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Марека Сівеця, наратив дозволить більш детально і точно відтворити картину подій минулого.

— На нас є відповідальність перед громадськістю, родичами загиблих, державою. Ми розуміємо ступінь відповідальності перед тими, кого стосується ця трагедія і цей проект. І, перш за все, ми прагнемо розповісти правду про неї. Ось чому ми відкриті до будь-якої критики, — повідомив Сівець, передає кореспондент QHA.

Передбачається, що майбутня експозиція музею буде створена на основі даного наративу. Так, зокрема, вона розповість про майже 8 млн загиблих людей різних національностей, яких Україна втратила від рук нацистів та їхніх союзників у Другій світовій війні.

У центрі уваги наративу Меморіального центру виступає Київ, і Бабин Яр зокрема, проте в рамках експозиції також буде розказано про інші області України, де до Голокосту проживали більш 2 млн євреїв, а також історію та хід трагедії в країнах, що межують з Україною.

QHA