КИЇВ (QHA) -

У Києві в рамках медичної виставки «Охорона здоров'я — 2016» був представлений один з найсучасніших українських реанімобілів, створений компанією «ВіДі Юнікомерс» на базі нової моделі Ford Transit, передає кореспондент QHA.

Особливість нового автомобіля швидкої медичної допомоги в тому, що він обладнаний усіма передовими медичними технологіями. Крім того, він відрізняється від своїх попередників шириною простору салону, що дозволяє парамедикам ефективніше проводити реанімацію і рятувати життя.

— Є український стандарт, який вимагає виконання однотипних автомобілів. Вони між собою відрізняються якістю матеріалу, інтер'єрною частиною простору автомобіля. В інших машинах була менша ширина, і було незручно працювати персоналу... На сьогодні це перший Ford виставковий автомобіль. У нас були поставки на базі Peugeot. На сьогодні близько 26 автомобілів ми поставили у Краматорськ. Там вони вже працюють і рятують життя людей, розповів директор компанії «ВіДі Юнікомерс» Олександр Кучерявін.

Друга особливість автомобіля швидкої допомоги його сучасне європейське обладнання, яке спеціально призначене для екстреної медицини. Новий Ford обладнаний унікальною плитою LiveBase 3, яка включає в себе три основних прилади — дефібрилятор, кардіомонітор з пульсаксіметром та апарат штучної вентиляції легень.

На швидкій допомозі здебільшого працює двоє людей, а це  нестача вільних рук, особливо в екстреній ситуації. Тому це обладнання, перш за все, дає мобільність і компактність для використання в будь-яких місцях, каже директор компанії «Ксенко» Ігор Жуков.

На сьогодні, зазначає Жуков, подібні технології доступні лише при виклику швидкої допомоги від приватної клініки, в МОЗ поки не закупили жодного автомобіля, обладнаного плитою LiveBase 3.

Його ефективність заперечувати складно — при показовій серцево-легеневій реанімації компактність LiveBase грає на руку парамедикам. Вони за частку секунди розкладають обладнання і починають проводити реанімаційні дії. Для порятунку вмираючого їм необхідно кілька хвилин, після чого вже у стабільному стані його можна везти в найближчу лікарню.

Однак ціна на сучасне обладнання відповідна — в залежності від комплектації, яку можна змінювати за бажанням замовника, вона складе від 50 тисяч євро.

QHA