КИЇВ (QHA) -

29 вересня в Києві на Майдані Незалежності об 11:00 відбудеться акція на підтримку Меджлісу кримськотатарського народу. Як повідомляють організатори заходу, воно буде проходити одночасно з засіданням суду в Москві, на якому збираються заборонити Меджліс.

Також зазначається, що подібні акції пройдуть й в інших країнах світу біля посольств РФ.

— Кримські татари, представники міжнародних та українських правозахисних організацій, громадянське суспільство, народні депутати України обурені наміром Росії заборонити діяльність Меджлісу, оголосивши його екстремістською організацією. Давайте разом висловимо нашу підтримку Меджлісу кримськотатарського народу! — закликають організатори.

Крім того, під час акції правозахисна організація Amnesty International в Україні буде збирати підписи на підтримку двох кримських татар — Ільмі Умерова, заступника Меджлісу кримськотатарського народу, якого організація визнала в'язнем совісті та Ервіна Ібрагімова, члена регіонального Меджлісу, який став жертвою насильницького зникнення в травні 2016 року.

Нагадаємо, Верховний суд Російської Федерації розгляне 29 вересня апеляцію на рішення так званого «Верховного суду» Криму на заборону Меджлісу кримськотатарського народу.

Адже 26 квітня так званий «Верховний суд» Криму заборонив діяльність Меджлісу на території анексованого півострова.

Україна має намір оскаржити рішення РФ про заборону Меджлісу кримськотатарського народу в Європейському суді з прав людини.

ФОТО: інтернет

QHA