КИЇВ (QHA) -

У конференц-залі Національної Академії Наук України проходить церемонія прощання з українським філософом і громадським діячем, директором Інституту філософії ім. Григорія Сковороди, академіком НАН України Мирославом Поповичем.

У жалобному заході взяли участь президент України Петро Порошенко, прем'єр-міністр Володимир Гройсман та члени уряду, народні депутати, політичні діячі.

— Сьогодні Україна ховає свого великого сина Мирослава Володимировича Поповича. Важко перебільшити масштаб цієї особистості і справ, які він зробив для відродження України, українського духу, української моралі, сказав президент.

Порошенко зазначив, що в останні роки, під час роботи в рамках ініціативи "Перше грудня", він мав можливість досить часто зустрічатися з Поповичем і говорити про майбутнє України.

Раніше повідомлялося, що похорон і прощання з директором Інституту філософії імені Григорія Сковороди, філософом Мирославом Поповичем може відбутися 14 лютого. Про це повідомили у Національній академії наук України.

Нагадаємо, український філософ, академік НАН України Мирослав Попович помер 10 лютого.

Мирослав Попович народився 12 квітня 1930 року. Був одним з учасників ініціативи «Перше грудня» і директором Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України. Мав наукові праці у сфері логіки, філософії, історії культури та методології.

Він вивчав проблеми прав і свобод людини, становлення відкритого суспільства, формування ідеології та ідейно-політичних засад держави, стану суспільної свідомості в посткомуністичній Україні, особливості української нації та національної ментальності, шляхи гармонізації міжнаціональних та міжетнічних відносин, місце України у європейській спільноті.

QHA