КИЇВ (QHA) -

Більше 50 активістів зібралися у четвер вранці під будівлею Київської міської державної адміністрації з вимогою припинити будівництво торгового центру «Оазис» біля станції метро «Героїв Дніпра».

До мітингу приєдналися жителі селища Биківня з вимогою скасувати незаконні рішення Київради щодо вирубки і забудови 216 гектарів Биківнянського лісу.

Як передає кореспондент QHA, люди вважають, що будівництво може призвести до фатальних наслідків, аж до обвалення станції метро.

— Метро уже в аварійному стані. У документах містобудування не вказано жодного ТРЦ «Оазис», і до 2020 року ніяких змін бути не може. У них навіть не передбачені пожежні виходи. Ми ходимо в прокуратуру, передаємо позови до суду, але нічого не відбувається, розповіла QHA один з активісток.

Мітингувальники тримали плакати з вимогами прибрати екскаватори з бурильними установками і зупинити будівельні роботи.

Учасники мітингу подякували за надані колонки та мікрофони активістам «Правого сектора», що долучилися до них.

ТРЦ «Оазис» почали будувати 8 вересня на виході зі станції «Героїв Дніпра». Під час будівельних робіт знесли один з входів. Наступного дня стало відомо, що через демонтаж були пошкоджені склепіння.

Міський голова Києва Віталій Кличка 15 вересня пообіцяв, що будівельні роботи зі зведення «Оазису» будуть припинені до проведення громадських слухань.

— За підсумками зустрічі з головою Оболонської райдержадміністрації було прийняте рішення, що будівництво торгово-розважального центру не буде проводитися без обговорення. Все, що відбувається зараз  зміцнення станції, яке проводять «Метробуд» і метрополітен, зазначив мер.

Зараз на місці будівництва проводяться роботи по зміцненню і гідроізоляції станції.

Раніше журналіст Костянтин Коваленко повідомив у Facebook, що на платформі станції «Героїв Дніпра» з'явилася 10-метрова тріщина через будівництво, яке ведеться на поверхні.

У керівництві КП «Київський метрополітен» заявляють, що жодної небезпеки для пасажирів через тріщини платформи немає. Начальник прес-служби метрополітену Наталія Макогон зазначила, що технічний нагляд на станції ведеться постійно, і деформацій конструкції станції не виявлено.

ФОТО: QHA, Костянтин Коваленко

QHA