КИЇВ (QHA) -

23 листопада в столичному Будинку кіно відбулася церемонія відкриття ХXIV міжнародного фестивалю анімаційних фільмів "КРОК-2017: У рідній гавані", передає кореспондент QHA.

Цього року на участь у фестивалі було подано 1106 фільмів із 57 країн. Однак організатори відібрали лише 41 стрічку з 20 країн світу: України, Австрії, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Грузії, Естонії, Іспанії, Канади, Китаю, Колумбії, Німеччини, Польщі, Росії, США, Угорщини, Франції, Хорватії, Швейцарії та Японії.

Судити конкурс будуть відомі режисери ігрового кіно, що не властиве для фестивалів анімаційних фільмів: Дмитро Томашпольський, Ахтем Сеітаблаєв, Аркадій Непиталюк, Марися Нікітюк, Вікторія Трофименко.

— Анімація буває різною, вона буває і для дітей, і для дорослих, але я від цього фестивалю чекаю, в першу чергу, емоцій, цікавих історій, розказаних чітко та зрозуміло, — розповів QHA кримськотатарський режисер Ахтем Сеітаблаєв.

Український режисер Дмитро Томашпольський, у свою чергу, зазначив, що українська анімація вийшла на новий, більш високий рівень.

— Ніколи такої кількості фільмів з різних країн я не бачив. Українські фільми теж «не пасуть задніх" — вони демонструють досить серйозний рівень, — розповів він.

Україна в національній програмі фестивалю буде представлена ​​рекордною кількістю фільмів — їх буде 18.

За підсумками конкурсу з міжнародної програми фестивалю буде обраний тільки один фільм, а з української — три.

— Я не уявляю собі, яким чином можна вибрати переможців. Ми з моїми колегами не спілкуємося поки з приводу переглянутих фільмів. Але сміливо можу вам сказати, що всі вони теж не знають, як можна буде вибрати переможця. Але одне скажу вам точно — кожен із цих фільмів абсолютно точно гідний Гран-прі, — заявив Томашпільський.

Засновниками фестивалю є Міністерство культури України, Державне агентство України з питань кіно, а також Національна спілка кінематографістів України.

Автор фестивальних нагород, призових статуеток — режисер, художник, викладач Олег Педан.

Бажаючі можуть відвідати захід до 26 листопада (вхід за безкоштовними запрошеннями, які можна отримати у Будинку кіно).

Раніше QHA повідомляло, що 31 жовтня Держкіно презентувало офіційний трейлер художнього фільму "Кіборги" режисера Ахтема Сеітаблаєва про бійців АТО, які захищали від російських військ Донецький аеропорт.

QHA