КИЇВ (QHA) -

В Україні почала функціонувати ще одна турецька громадська організація — українське відділення міжнародної організації «EkoAvrasya».

Вчора, 3 квітня, в готелі "Русь" у Києві відбулося перше засідання організації під головуванням голови ради директорів Еврена Даміяна. У засіданні також взяли участь глава організації Хікмет Ерен, глава Дорадчої ради Алпаслан Йилмаз, торговий аташе посольства Туреччини Хайдар Кочак, аташе посольства Туреччини з питань освіти Екрем Калан та інші.

Хікмет Ерен відзначив, що організація була створена 13 років тому в Анкарі. Він повідомив, що «EkoAvrasya» має важливе значення для налагодження зв'язків між Туреччиною, Турецькою Республікою Північного Кіпру, Македонією, Боснією і Герцеговиною, балканськими країнами та Україною.

Хікмет Ерен відзначив, що «EkoAvrasya» не є організацією ділових людей, проте буде тісно співпрацювати з місцевими громадськими турецькими організаціями і зокрема з TUİD (Турецько-українське ділове співтовариство), з яким підписано протокол співпраці.

Як заявив глава ради директорів Еврен Даміян, "наскільки сильна Туреччина, настільки сильні і ми".

— Ми будемо у найкращому світлі представляти нашу країну. Я бажаю нашій організації успіхів в цьому, — зазначив він.

Говорячи про розвиток торгових відносин між Києвом та Анкарою, торговий аташе посольства Туреччини в Україні Хайдар Кочак підкреслив, що перемовини між двома країнами про створення зони вільної торгівлі тривають в активному темпі, проте з деяких питань груп виробництва усе ще не досягнуто остаточної згоди обох сторін.

— Договір повинен бути укладений на рівних умовах, — сказав він.

Відзначимо, що міжнародна організація «EkoAvrasya» займається проектами, спрямованими на встановлення зв'язків у тюркському світі.

Нагадаємо, «EkoAvrasya» нагородила інфомаційно агентство QHA ("Кримські новини") премією за внесок у розвиток дружніх відносин між Туреччиною і євразійськими країнами.

Серед володарів премії — чимало державних діячів (президент Узбекистану, македонський і турецький міністри, турецькі депутати, мери міст, дипломати, ЗМІ).

QHA