КИЇВ (QHA) -

У Кримському домі 20 жовтня відкрилася виставка «Доросле кримське дитинство» журналіста Антона Наумлюка, присвячена дітям кримським політв'язнів. Її мета — привернути увагу громадськості до сімей тих, хто в одну мить рішенням окупаційної влади позбувся своїх близьких.

Всього на виставці представлено 16 фотографій. Як зазначає Наумлюк, вони були відібрані з більш ніж 200 робіт, які він зробив за два роки роботи у Криму.

— Тут 16 осіб. Це навіть менше, ніж фігурантів у справі «Хізб ут-Тахрір», яких уже 25. А є ще діти з сімей, чиїх батьків затримали у справі «26 лютого». Історій набагато більше. Зараз величезна кількість тих, хто був заарештований за адміністративними статтями, і у них теж є діти. Їхня кількість вже перевалила за сотню. Це дуже багато осіб, які зіткнулися з такими труднощами на самому початку свого життя, поділився журналіст.

Крім фотовиставки у Кримському домі розмістили тематичну інсталяцію «неіграшкові протест»  16 поставлених одне на одну кліток, всередину яких були посаджені дитячі іграшки.

— Ці іграшки тримають таблички з написами про те, що їхні батьки не терористи, що вони втомилися прокидатися від обшуків. Всі ці діти на фотографіях вже в курсі, що таке, коли вибивають двері вночі, коли на твожму батькові ногою стоїть співробітник ФСБ. Вони такі самі діти, і хочуть спінер або морозиво на вихідних, але ще більше вони хочуть, щоб їхні батьки повернулися додому, розповіла один з організаторів виставки Олександра Сурган.

Народний депутат і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров висловив надію, що незабаром ця виставка буде розміщена у Верховній Раді України.

 Це повинні бачити депутати. Я дуже вражений цими фотографіями. Ми не перебуваємо в цій ситуації, в якій перебувають ці батьки і діти. Розумом ми можемо розуміти, але про те, що вони відчувають, ми може тільки здогадуватися,  сказав Чубаров.

Виставка триватиме у Кримському домі до 1 листопада. Надалі організатори планують вставити її також на інших українських і міжнародних арт-майданчиках.

QHA