КИЇВ (QHA) -

У Києві відзначать День кримськотатарського прапора 26 червня. Про це повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що у столиці в цей день проведуть низку заходів.

Так, з 16:30 відбудеться автопробіг Києвом. Збір починається біля торгового центру «Космополіт» (раніше «Більшовик») о 15:00. Організатори заходу проведуть інструктаж.

— О 18 годині, на початку 19-ої автомобілі прибудуть в район Бессарабського ринку, кінець Хрещатика, навпроти магазину «Рошен». Далі, паралельно з рухом пішої колони, повільно проїдуть Хрещатиком до Майдану Незалежності.

Після цього, організатори проведуть ходу тротуаром вулиці «Хрещатик» від Бессарабського ринку до Майдану Незалежності. Початок руху планується на 18:30.

— Учасники ходи йдуть тротуаром, автомобілі паралельно, повільно рухаються у правій смузі дороги.

Після ходи на Майдані Незалежності відбудеться мітинг, початок якого заплановано на 19:00.

— Тривалість мітингу 30 – 40 хвилин. Одразу після мітингу буде виступ декількох відомих артистів.

На Майдані також з 18:00 до 19:00 проведуть конкурс дитячого малюнка «Мій Крим», присвячений Дню прапора.

Довідка. Вперше День кримськотатарського прапора відзначили у 2010 році. У тому ж році 26 червня на П'ятому Курултаї було оголошено рішення щороку святкувати цей день як День кримськотатарського прапора. Щороку в цей день у столиці АРК Сімферополі та інших містах влаштовували урочисті заходи, в яких брали участь сотні людей. Після анексії Криму Росією, усі заходи за підтримки Меджлісу кримськотатарського народу і кримськотатарських громад стали проводитися на материковій Україні.

QHA повідомляло, що у Києві 6 травня відбулися святкування кримськотатарського національного свята весни, родючості і пробудження природи — Хидирлез. Організатором заходу виступив благодійний фонд "Небесна сотня", який зібрав на столичній Контрактовій площі українців, кримських татар і гостей столиці.

QHA