КИЇВ (QHA) -

Столичні підприємці обурені тим, що в Києві без попередження і юридичного обґрунтування здійснюється демонтаж малих архітектурних форм. Представники влади стверджують, що демонтаж приватних МАФів проводиться на законних підставах. Головна причина таких дій у тому, що підприємці, нібито винні самі – не мають відповідних документів.

Це питання на засідання круглого столу 8 вересня обговорювали лідери громадських організацій, голови фракцій і депутати Київміськради. Голова Асоціації «Союз інвесторів транспортної інфраструктури Києва» Сергій Корнієвський повідомив про нещодавній факт незаконного демонтажу ( в ніч з 31 серпня на 1 вересня) зупинних комплексів.

А депутат Київміськради Олексій Панчук переконаний, що підприємці, зокрема, власники автомобільних газозаправних станцій, самі «байдуже відносяться до законів»:

Вони привозять балони з газом і залишають їх у дворі жилих будинків.

Учасники круглого столу – представники підприємців, правозахисники – не заперечували можливості подібних випадків, але підкреслили, що, все ж, говориться про незаконний демонтаж саме тих малих архітектурних форм, на які мають відповідні документи.

- У цьому році кіоски, МАФи без судового рішення, без участі виконавчої влади демонтують. Ми безрезультатно зверталися до відповідних інстанцій, в Міністерство інфраструктури, - говорить президент Асоціації «Європейський Київ» Світлана Підлісна.

Начальник відділу Управління контролю з благоустрою Києва Володимир Конахевич прочитав присутнім, практично, цілу лекцію, що укріплює позицію влади щодо цього питання. Мовляв, «не в ті заклади звертаєтесь, товариші», тому і влада ігнорує ваші вимоги.

Керівник секретаріату, головний експерт Ради підприємців при КМУ Андрій Забловський запропонував практичне вирішення проблеми – скористатися передвиборною кампанією, звернутися за допомогою до представників кандидатів в мери міста Київ. Перед виборами вони активізуються і, можливо, таким чином вдасться «просунути» це питання.

QHA