КИЇВ (QHA) -

На перетині вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві зібралися активісти, щоб вшанувати пам'ять українського і білоруського журналіста Павла Шеремета, який загинув рівно рік тому під час вибуху автомобіля.

До місця загибелі прийшли сотні людей. Вони принесли квіти, запалили свічки. Друзі та колеги журналіста прийшли в футболках з написом: "Хто вбив Павла?". Також такі написи активісти написали на проїжджій частині, повідомляє кореспондент QHA.

— Цією акцією ми хотіли б показати, що про Павла пам'ятає журналістська спільнота, прості люди. Ми впевнені, що навіть якщо не за цієї влади, так за наступної, ми дізнаємося, хто вбив Павла. Потрібно розуміти, що вбили не просто Павла, журналіста Української Правди, а всю незалежну журналістику України. І поки ми не знаємо, у нас не буде спокою, — сказала головний редактор УП Севгіль Мусаєва-Боровик.

Після цього активісти прийшли під Адміністрацію президента, де почали мітинг, на якому звучало головне питання — Хто вбив Павла?

Далі учасники акції перейшли під будівлю Міністерства внутрішніх справ України. Тут на питання журналістів відповів глава департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко. Він зазначив, що 8 лютого були представлені всі результати розслідування вбивства Павла Шеремета, які можна оприлюднювати.

— З того часу слідство не дає нам дозволу оприлюднити додаткові відомості, що могли б сказати більше... Основних версій вбивства кілька. Ключова — вбивство через професійну діяльність громадянина РФ, журналіста Павла Шеремета, — сказав Шевченко. — Слідство не може показати прогрес розслідування, як того вимагає суспільство, справедливо вимагає. Слідство не може сказати більше, ніж це було сказано 8 лютого, на великій прес-конференції, саме маючи мотив розкрити цей тяжкий злочин, а не показати, наприклад, красиву картинку.

Шевченко також зазначив, що не слід очікувати правову допомогу від країни-агресора, яка може допомогти в розслідуванні вбивства Павла Шеремета.

Крім того, представник МВС повідомив, що потрібно провести слідчі дії над свідком Кириленком, з яким убитий журналіст зустрічався напередодні, проте відносини з РФ ускладнюють цей процес. За його словами, сьогодні всі контакти з Кириленком на території РФ розслідувати неможливо.

Нагадаємо, що білоруський і український журналіст видання «Українська правда» та ведучий «Радіо.Весті» Павло Шеремет загинув під час вибуху автомобіля 20 липня 2016 року в Києві на перетині вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка. Журналіст помер в автомобілі швидкої допомоги. Машина належала керівнику «Української правди» Олены Притулы. Причиною вибуху став вибуховий пристрій.

Протягом року після вбивства поліція так і не знайшла винних у загибелі журналіста. За головною версією вбивства Шеремета, яку озвучив перший заступник глави Нацполіціъ Вадим Троян, до злочину безпосередньо причетна Росія.

QHA