КИЇВ (QHA) -

У міжнародний День пам'яті жертв Голокосту — 27 січня — у Києві пройшла меморіальна церемонія "Шість мільйонів сердець" Вшанувати пам'ять невинно загиблих під Палац "Україна" прийшли представники українських органів влади, посли більше 10-ти країн світу, лідери єврейських громад України та всі ті, хто небайдужий до трагедії єврейського народу.

— Голокост — це трагедія мого народу і найстрашніше, напевно, що сталося в цьому житті з єврейським народом, — сказав кореспонденту QHA представник єврейської громади Києва, який побажав залишитися невідомим.

Церемонію відкрив невеличкий концерт струнного оркестру «Кордес», що виконав музику Баха, Шопена та інших відомих композиторів.

Після цього гості церемонії, віддаючи данину пам'яті загиблим, запалили почергово шість свічок, які символізують шість мільйонів євреїв, загиблих від рук нацистів та їх пособників.

Запалюючи від імені уряду України свічку пам'яті, міністр культури Євген Нищук підкреслив спільність трагедії Голокосту для українського, єврейського та інших народів, що населяють нашу країну.

—У нас дуже багато змішаних історій, змішаних сімей. Це наша спільна історія, спільний біль і наша відповідальність перед тими, хто загинув від рук фашистів.

У свою чергу, посол держави Ізраїль в Україні Еліа Білоцерківський зазначив, що наше покоління має не допустити повторення трагедій, подібних Голокосту.

— Ті, хто сьогодні проповідує і практикує культ смерті, ті, хто вдається до тероризму самогубців, що є лихом нового століття, всі вони повинні бути віддані під суд і засуджені за злочини проти людства. Так, минуле живе в сьогоденні, проте майбутнє ще в наших руках — як ваших, так і моїх.

— Головне, що може зробити Україна — це пам'ятати про це і зробити все для того, щоб ті пам'ятники, які є в нашій країні, у Києві — Бабин яр, і в інших містах — пам'ятники Голокосту, щоб вони були в центрі уваги і з достатнім фінансуванням, і щоб у цій країні пам'ятали і розуміли, що є така трагедія, — додав представник єврейської громади Києва, який побажав залишитися невідомим.

Міжнародний День пам'яті жертв Голокосту, який відзначається 27 січня, був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року. Ініціаторами прийняття відповідного документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія, Україна, США, а їх співавторами — ще понад 90 держав. Дата 27 січня була обрана тому, що цього дня радянські війська звільнили концентраційний табір Освенцим (територія нинішньої Польщі).

QHA