КИЇВ (QHA) -

Урочище Бабин Яр у північно-західній частині Києва, між Лукянівською та Сирцем, знайшло всесвітню популярність як місце масових розстрілів нацистами цивільного населення, головним чином євреїв, циган, київських караїмів, а також радянських військовополонених у 1941 році. Всього тут було страчено понад сто п'ятдесят тисяч осіб.

У цьому році відзначається 75-річчя трагедії. До цієї дати приурочено низку заходів.

Мер Києва Віталій Кличко разом з представниками КМДА та депутатами Київради покладе квіти до монумента жертвам Бабиного Яру.

Буде підписано Декларацію намірів створення Меморіального центру жертв Голокосту «Бабин яр» у Національному музеї Тараса Шевченка.

Також у цей день пройдуть загальнодержавні траурні заходи в Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр», в яких візьме участь президент Петро Порошенко. Київські кадети проведуть Вахту Пам'яті в Бабиному Яру й одночасно будут дзвонити у 75 дзвонів у пам'ять про трагедію.

Уздовж двох головних алей заповідника розташована фотовиставка робіт Луїджі Тоскано. В експозиції «Проти забуття» представлені портрети людей, які пережили Голокост.

У меморіальних заходах повинен був взяти участь і президент Ізраїлю Реувен Рівлін. Однак у зв'язку зі смертю свого попередника Шимона Переса він змушений був перервати свій візит до України.

 ФОТО: інтернет

QHA