КИЇВ (QHA) -

14–15 серпня у столиці України стартує тестовий запуск громадського прокату велосипедів — Nextbike.

На сайті Nextbike опублікували карту з 27 станціями прокату.

Станції розташовані біля метро "Почайна" (колишня "Петрівка"), "Лівобережна", "Позняки", "Осокорки", "Харківська", "Мінська", "Героїв Дніпра", "Оболонь", "Лук'янівська", на Подолі, у центрі, на Русанівці та на Троєщині. Станції будуть віртуальними, без терміналів. Велосипед потрібно припаркувати у межах розмітки і встановити спеціальний замок на заднє колесо.

На вулицях вже почали наносити розмітку для станцій.

Орендувати велосипед стане можливим за допомогою програми. У ньому сканується QR-код або вводиться номер велосипеда. Тоді замок автоматично відкривається. Повернути велосипед потрібно тільки на офіційну станцію.

— Для паркування велосипедів ми не будемо використовувати металеві стовпчики та спеціальні термінали. Досить акуратно припаркувати велосипед на такий парковці — віртуальній станції, і закрити спеціальний замок на задньому колесі, — йдеться на сайті.

У компанії також розповіли деталі оренди велосипеда.

Так, разова поїздка обійдеться у 30 грн за півгодини. Абонемент на місяць — 199 грн. Перші півгодини на день стануть безкоштовними, а за наступні доведеться доплатити: другі й треті півгодини — по 5 грн, кожні наступні — 30 грн.

Сезонний тариф коштує 599 грн. Він діє до 30 листопада. Вартість поїздки розраховується так само, як у тарифі на місяць.

Відзначимо, Nextbike — це система громадського велопрокату, яка працює більш ніж у 100 містах світу на 4 континентах. Nextbike дозволяє використовувати велосипед як транспортний засіб, без необхідності купувати власний. У 2015 році Львів став першим містом в Україні, де ввели систему громадського велопрокату.

Як писало QHA, у Києві відбувся флешмоб "Велосипедом на роботу". Десятки велосипедистів з Майдану Незалежності вирушили у велотур, пропагуючи здоровий спосіб життя.

Джерело: nextbike.ua

QHA