КИЇВ (QHA) -

Співробітники Служби безпеки України затримали у Києві директора українського відділу російського інформаційного агентства "РИА Новости" Кирила Вишинського, повідомила прес-секретар СБУ Олена Гітлянська.

За її словами, в офісі агентства триває обшуки.

— Шановні журналісти, не встигаю відповідати усім телефоном, тому: підтверджую — обшуки дійсно проводяться в офісі "РИА Новости Украина", вирішується питання про затримання його керівника. Ми надамо обгрунтовану доказову базу, яку оприлюднимо по завершенні слідчих дій. Прошу зачекати декілька годин, — написала речник СБУ на своїй сторінці у Facebook.

Гітлянська також повідомила у соціальній мережі, що співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою АР Крим розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російської Федерації.

— Правоохоронці встановили, що вони використовувалися країною-агресором у рамках гібридної інформаційної війни проти України. Зараз тривають слідчі дії, — зазначила вона.

Тим часом, колеги директора "РИА Новости Украина" повідомили, що Вишинського затримали на вулиці поруч з його будинком.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Служба безпеки України вислала з країни двох кореспондентів російських телеканалів «Росія» і «Перший канал», які планували використовувати відзняті відеоматеріали для дискредитації України.

В СБУ повідомили, що до російських кореспондентів «Першого каналу» і телеканалу «Росія» застосували обмежувальні заходи щодо їхньої діяльності на території України згідно з указом президента України Петра Порошенка від 15 травня 2017 року.

QHA