ПЕКІН (QHA) -

Влада Китаю змусила проходити ідеологічне «перевиховання» два-три мільйона представників етнічних меншин, зокрема, уйгурів. Про це повідомляється на сайті Chinese Human Rights Defenders.

Так, тільки у південній частині Сіньцзян-Уйгурського автономного району кількість тих, кого змусили відвідувати курси так званого перевиховання становить близько 600 тисяч осіб. Відправка на «перевиховання» не супроводжується звинуваченнями, які фіксують у кримінальній статистиці.

Правозахисники зазначили, що кількість уйгурів, яких відправили у «табори перевиховання», становить декілька десятків тисяч осіб, проте конгресмени США раніше відзначили, що кількість таких становить декілька сотень тисяч. У свою чергу, дослідник з Європейської школи культури і теології Адріан Ценп підкреслив, що така кількість може наближатися до мільйона чоловік.

При цьому, влада Китаю не афішує цю інформацію з приводу репресій проти тюркської меншини.

Згідно з даними правозахисників, протягом останнього року в Синьцзян-Уйгурському автономному районі посилився тиск на уйгурів, оскільки влада обмежує їхній прояв релігійності (більшість уйгурів сповідують іслам). Влада забороняє їм постити під час Рамадану, а також носити релігійний одяг.

Влада чинить тиск також і на інші етнічні групи — зокрема, етнічних казахів, які проживають у регіоні.

«Табори перевиховання» отримали розвиток ще у період Культурної революції. Туди відправляють інакомислячих і піддають їх тортурам. Пізніше влада оголосила про закриття таких таборів, однак вони досі діють на території Синьцзян-Уйгурського автономного району.

QHA повідомляло, що владу Туркменістану визнали відповідальною за загибель журналістки Радіо «Азатлик» (редакція Радіо «Свобода») Огульсапар Мурадової.

Нагадаємо, комітет ООН з прав людини офіційно дійшов висновку, що Мурадову затримали за журналістську і правозахисну діяльність, інформація про тортури проти неї і причини смерті не розслідувалися належним чином. В ООН закликали владу Туркменістану розслідувати смерть журналістки, а також вжити заходів для відновлення її доброго імені й виплатити компенсацію родичам.

QHA