СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У підконтрольному Кремлю Верховному суді окупованого Криму відбулося засідання з розгляду апеляційної скарги на продовження арешту п'ятьом фігурантам надуманої справи «Хізб ут-Тахрір».

«Суд» залишив апеляцію без задоволення і залишив чинним рішення щодо продовження терміну тримання під вартою. Фігуранти надуманої справи залишаться під арештом до 11 червня.

Адвокат одного з підозрюваних Узеїра Абдуллаєва повідомив, що в активіста сильно погіршився стан здоров'я. Він зазначив, що у Абдуллаєва висока температура і набрякла нога. Йому роблять уколи антибіотиків, проте окупанти відмовляються повідомляти діагноз.

Окрім цього, під час засідання «суду», так званий суддя відхилив клопотання захисту про допуск родичів в зал, яке проводили в закритому режимі.

Фігуранти сфабрикованої справи не були присутні у залі «суду» і брали участь в засіданні за допомогою відеозв'язку.

Нагадаємо, 10 квітня підконтрольний Кремлю Верховний суд Сімферополя залишив під вартою фігурантів надуманої «справи «Хізб ут-Тахрір».

QHA повідомляло, що у Сімферополі «суд» не пустив на засідання апеляційного суду рідних політв'язнів Еміля Джемаденова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Айдера Саледінова і Рустема Ісмаїлова.

Нагадаємо, заарештовані 12 жовтня 2016 року в «сімферопольській справі «Хізб ут-Тахрір» Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Рустем Ісмаїлов і Айдер Саледінов обвинувачуються за ст. 205.1 і 205.5 КК РФ в організації та участі в діяльності організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної в Російській Федерації терористичною.

Так звана "справа "Хізб ут-Тахрір" стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються в будинки, проводять незаконні обшуки і затримання.

Джерело: Громадське Радіо

QHA