КИЇВ (QHA) -

Інтернет-провайдери в анексованому Криму блокують не менше восьми сайтів, яких не існує в офіційних списках Роскомнагляду, йдеться у повідомленні "Лабораторії цифрової безпеки".

Як повідомляється, йдеться про сайти декількох українських телеканалів (1tv.com.ua, ictv.ua, novy.tv, stb.ua), новинний український сайт gordonua.com, двох кримських новинних сайтів qha.com.ua і meridian.in.ua, а також на сайті української правозахисної організації krymsos.com.

— Про те, що сайти точно заблоковані провайдерами, а не недоступні через помилки або інші причини, свідчать результати тестувань інтернет-блокувань і аналізу даних за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення OONI (Open Observatory of Network Interference). При спробі зайти на кожен з цих сайтів хоча б один кримський інтернет-провайдер видає сторінку блокування.

Відзначається, що результати такого технічного дослідження інтернет-блокувань в Криму дають підстави стверджувати, що в Криму існує «додатковий непублічний список сайтів для блокування, який відрізняється від всеросійського списку Роскомнагляду».

Повідомляється, щонайменше в одного кримського провайдера були недоступні ще 23 сайти, однак технічних доказів, що це було саме блокування, немає. Серед них сайти "Української правди", Крим.Реалії, InformNapalm, Кримської правозахисної групи, StopFake, КиївПрайд та інші.

Лабораторія цифрової безпеки спільно з Кримською правозахисною групою провели 46 тестів у різних місцях, доступ до яких забезпечується провайдерами FarLine, RealWeb, Elite-Net, Giganet, КРЕЛКОМ, Ланком і Севстар, у Сімферополі та Севастополі у серпні 2018 року. Усього в рамках дослідження перевіряли 83 сайти, серед яких — українські й кримські новинні ресурси, а також сайти правозахисних і громадських організацій.

Раніше повідомлялося, що в анексованому Криму блокують більше сайтів, ніж було відомо раніше, при цьому, в основному це сайти українських телеканалів та інші ресурси, на яких можуть бути новини з України.

Раніше медіа-координатор, дослідник громадської організації «Кримська правозахисна група» Ірина Сєдова заявила, що в анексованому Криму заблоковано близько 30 українських сайтів.

Джерело: Крым.Реалии

QHA